Autosuv.sk

Novinky SUV

Fiat ukázal skicu modelu Fastback, určený je hlavne pre Brazíliu

Zatiaľ nie je jasné, či sa nový crossover dostane aj do Európy.
Fiat ukázal skicu modelu Fastback, určený je hlavne pre Brazíliu

Fiat zverejnil skicu svojho nového crossoveru so strechou pripomínajúcou fastback. Novinka je podľa tvaru karosérie aj pomenovaná Fiat Fastback. Z oficiálnych informácií vieme len to, že crossover je primárne určený pre motoristov v Brazílii. Navrhnutý bol oddelením Design Center South America.

Akýsi hybrid medzi fastbackom a crossoverom je medzi značkami koncernu Stellantis dnes mimoriadne populárna. Okrem Fiatu Fastback už s podobnou koncepciou prišiel Citroen s modelmi C4 a C4 X, či Peugeot s crossoverom 408.

Fiat zatiaľ žiadne ďalšie informácie nezverejnil, ale podľa portálu Motor1 bude novinka postavená na platforme MLA, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre brazílsky trh. Platforma MLA bola predstavená v roku 2021 a konštruktéri pri jej vývoji kládli dôraz najmä na cenu.

Napriek tomu nie je vylúčené, že Fastback by sa mohol neskôr dostať aj do Európy, keďže platforma MLA umožňuje využitie aj elektrifikovaných pohonov. Základným motorom v Brazílii by mal byť po vzore modelu Fiat Pulse prepĺňaný trojvalec s objemom 1,0 l a s výkonom 96 kW. Alternatívou je objemnejší turbomotor s objemom 1,7 l a s výkonom 128 kW.

Ak sa aj Fastback do Európy nedostane, stále by sme sa mohli dočkať nového crossoveru značky Fiat aj u nás. Už skôr sa na cestách objavil maskovaný crossover, ktorý na prvý pohľad síce pripomínal Opel Mokka, ale pod jej karosériou sa mal skrývať nový Fiat. Dokonca sa špekuluje o použití dobre známeho mena Uno. Viac sa dočítate TU!

Tagy

Pokračovať v čítaní