Autosuv.sk

Novinky SUV

Ford Bronco prichádza do Európy

Ford začne limitovaný počet vozidiel predávať na vybraných európskych trhoch.
Ford Bronco prichádza do Európy

Už v septembri minulého roka sme informovali, že Ford uvažuje nad predajom nového Bronca v Európe. Vo februári začala s dovozom Bronca do Británie súkromná spoločnosť Clive Sutton. Teraz Ford oficiálne potvrdil príchod Bronca do Európy, tešiť sa však zatiaľ nemôžeme.

Do Európy sa dostane len prísne obmedzený počet kusov na vybrané trhy s ľavostranným riadením. Zoznam krajín zatiaľ nie je známy, hovorí sa hlavne o Nemecku a Francúzsku. V Európe bude Bronco dostupné od konca roka 2023.

Problémom pre predaj v Európe môže byť vysoký záujem o tento model na domácom trhu v USA. V tejto chvíli nemáme žiadne oficiálne informácie o cenách ani plánovaných verziách. Nové Bronco sa v USA predáva v dvoj aj v štvordverovej verzii. Tamojší záujemcovia si môžu vybrať jeden z dvojice motorov. Objemnejší šesťvalec 2,7 l EcoBoost produkuje výkon 242 kW a krútiaci moment 563 Nm. V prípade príchodu do Európy je pravdepodobnejšou motorizáciou menší štvorvalec 2,3 l EcoBoost s výkonom 221 kW a s krútiacim momentom 441 Nm.

V USA sa ceny pohybujú od menej ako 30 000 eur, v Británii, kde ho dováža súkromná spoločnosť, sú ceny výrazne vyššie, v prepočte od 53 300 až do vyše 100 000 eur v závislosti na motorizácii a verzii.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní