Autosuv.sk

Novinky SUV

Jeep predstaví verejnosti nový elektrický Avenger o pár dní

Malý elektrický crossover bude mať výstavnú premiéru na autosalóne v Paríži. Pochváli sa novou generáciou elektrického pohonu koncernu Stellantis.
Jeep predstaví verejnosti nový elektrický Avenger o pár dní Jeep

Nový malý elektrický Jeep Avenger sme mohli prvýkrát vidieť začiatkom septembra. Jeep ho predstavil prostredníctvom fotografií a tlačovej správy. Parametre vozidla si zatiaľ nechal pre seba a prezradil len dojazd 400 km.

Na jedno nabitie prejde Avenger viac ako koncernoví súrodenci (Opel Mokka-e, či Peugeot e-2008), hoci je postavený na rovnakej platforme. Tak sa to javilo na začiatku septembra, teraz už dôvod vyššieho dojazdu poznáme.

Nová generácia pohonu

Koncern Stellantis totiž začne montovať do svojich malých elektromobilov výkonnejší a hlavne úspornejší elektrický pohon. Nepatrne vzrastie aj kapacita batérie a napríklad dojazd Peugeotu e-208 vzrastie na 400 km, elektromobil DS3 prejde na jedno nabitie 402 km.

Avenger tak určite dostane novšiu batériu s kapacitou 54 kWh (využiteľná kapacita 50,8 kWh), ktorá funguje pri napätí 400 V, možno ju nabíjať s výkonom 100 kW a na 80 % sa nabije v priebehu 25 minút. V meste sľubuje Jeep dojazd až 550 km. Nová generácia elektromotora poskytne Avengeru výkon 115 kW a krútiaci moment 260 Nm.

Cena prekročí 35 000 eur

Oficiálne údaje, ale aj vzhľad interiéru spoznáme už o pár dní počas autosalónu v Paríži. Cenu dnes ešte nepoznáme, ale s určitosťou prekročí hranicu 35 000 eur.

My ju vidíme niekde bližšie k číslu 40 000 eur. Pre porovnanie Peugeot e-2008 so starším elektrickým pohonom začína na sume 34 290 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní