Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia Carens sa zmení na SUV. Ku nám sa však nedostane

Priestranné MPV sa mení na priestranný crossover. Kia Carens je primárne určená pre indický trh a do Európy sa zrejme nedostane.
Kia Carens sa zmení na SUV. Ku nám sa však nedostane

Kia už o niekoľko dní predstaví novú generáciu modelu Carens. Rodinné MPV poznáme aj z európskych ciest a Kia s jej výrobou kvôli slabším predajom skončila v roku 2018. Teraz sa znovuzrodený priestranný model opäť vráti na cesty, nie však tie európske. Kia s ním mieri do Indie, kde ho o pár dní oficiálne predstaví.

Aj keď Carens má ostať autom zameraným na rodinu a priestor, už to nebude typické MPV. V duchu dnešných trendov dostane vzhľad crossoveru. Príklon smerom ku crossoverom naznačuje aj spodná plastová časť karosérie, dôraz na priestor zas dlhá natiahnutá strecha.

Mienku o indických modeloch nám už do veľkej miery napravila Škoda so sedanom Slavia a crossoverom Kushaq. Obe vozidlá dostali slušnú výbavu a kvalitný interiér. Kia s modelom Carens nebude v tomto smere zaostávať, naznačujú to prvé skice. Na obrázku interiéru môžeme napríklad vidieť veľký 10,25-palcový dotykový displej a digitálny prístrojový panel.

O motoroch zatiaľ Kia nič neprezradila, správy z viacerých zahraničných webov však hovoria o vyzužití motorov z modelu Seltos. Viac sa dozvieme vo štvrtok o týždeň.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní