Autosuv.sk

Novinky SUV

Kia Niro dostala slovenské ceny

V súlade s očakávaním dostala najvyššiu cenovku elektrická verzia. Okrem toho je k dispozícii aj hybrid a plug in hybrid.
Kia Niro dostala slovenské ceny

Slovenské zastúpenie značky Kia prezradilo ceny hybridného, plug in hybridného aj elektrického Nira. Prvýkrát sme Niro novej generácie mohli spoznať v novembri 2021. Dostalo extravagantnejší dizajn a časom sme sa viac dozvedeli aj o jeho motorizáciách.

Hybridné a plug in hybridné verzie sa spoliehajú na benzínový motor 1,6 GDi a elektromotor. Hybrid produkuje systémový výkon 104 kW a začína na sume 27 590 eur. Zo zásuvky nabíjateľný plug in hybrid poskytuje celkový výkon 135 kW a so základnou cenovkou 36 590 eur je citeľne drahší. V oboch prípadoch je motor spojený so 6-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Elektrický model sa spolieha na synchrónny elektromotor s výkonom 150 kW. K dispozícii je s batériou s kapacitou 64,8 kWh, ktorá mu umožňuje na jedno nabitie prejsť 460 km v kombinovanej prevádzke. Papierová spotreba dosahuje úroveň 16,2 kWh/100 km a nabitie batérie na 80 % zaberie asi 43 minút. Výkon nabíjacej stanice však musí byť minimálne 72 kW. Cena elektromobilu je v súlade s očakávaním najvyššia s cenovkou od 44 490 eur.

Predpredaj novej Kie Niro štartuje dnes.

Tagy

Pokračovať v čítaní