Autosuv.sk

Novinky SUV

Lancia predstaví nový koncept s okrúhlou strechou

Napriek netradičnej streche nebude nový koncept vzdialený od reálneho sériového auta.
Lancia predstaví nový koncept s okrúhlou strechou

Lancia nám už zakrátko predstaví svoj nový koncept a ukáže nám ním svoj smer na najbližšiu dekádu v oblasti dizajnu, udržateľnosti technológie a elektrifikácie. Nové logo a trojrozmerné dielo Pu+RA Zero od znovuzrodenej značky Lancia sme spoznali v novembri 2022.

Teraz je na rade príchod prvého auta, aj keď len v podobe konceptu. Inšpiráciou z trojrozmerného diela budú zadné okrúhle svetlá a nápis Lancia. Mimochodom tieto svetlá odkazujú na slávnu minulosť značky, konkrétne na model Lancia Stratos.

Nový koncept nie je len moderným odrazom úspešnej minulosti, ale prinesie aj nové prvky. Jedným z nich má byť inovatívna kruhová strecha. Posádke sa tak má zvnútra naskytnúť panoramatický výhľad s množstvom prirodzeného svetla.

Napriek netradičnej streche nie je koncept len akýmsi výplodom fantázie dizajnérov, ktorý nemá veľa spoločné s realitou. Práve naopak, koncept má veľmi blízko k sériovému autu, čo pre portál Autocar potvrdil šéf značky, Luca Napolitano. Oficiálne predstavenie sa uskutoční 15. apríla.

Prvého sériového modelu Lancia sa dočkáme v roku 2024. Pôjde o novú generáciu modelu Ypsilon, nasledovať bude v roku 2026 nová vlajková loď, ktorá bude súrodencom modelov Insignia a Citroen C5 X. V roku 2028 sa opäť objaví legendárne meno Delta. Pôjde o 4,4 m dlhý elektromobil s výrazným dizajnom, ktorého cieľom bude osloviť automobilových nadšencov v Európe.

Zdroj: Lancia a Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní