Autosuv.sk

Novinky SUV

Lexus predstaví novú generáciu luxusného SUV RX 1. júla

Oficiálnych informácií je menej, podľa tých neoficiálnych sa dočkáme viacerých hybridných pohonov.
Lexus predstaví novú generáciu luxusného SUV RX 1. júla

Lexus už o dva týždne predstaví novú generáciu svojho luxusného SUV RX. Upozornil na to prostredníctvom fotografie, zachytávajúcej časť prednej masky a svetlomet. Okrem toho nie sú v tejto chvíli dostupné žiadne oficiálne informácie.

V zákulisí sa hovorí o príchode troch hybridných verzií. Najslabšia z nich by sa mala spoľahnúť na 2,5-litrový atmosférický benzínový motor a prídavný elektromotor. Označenie RX 350h prezrádza, že by malo ísť o rovnakú jednotku ako v prípade menšieho modelu NX 350h.

Druhou pohonnou jednotkou bude plug-in hybrid opäť s 2,5-litrovým atmosférickým motorom. Znovu pôjde pravdepodobne o systém veľmi podobný, ako je použitý v novom Lexuse NX 450h+. Menší brat modelu RX 450h+ má výkon 309 koní a na stovku zrýchli za impozantných 6,3 s a navyše ponúka elektrický dojazd až 98 km.

Na vrchole ponuky by mala byť hybridná verzia 500h s 2,4-litrovým turbo motorom. Všetko sú to neoficiálne informácie, pochádzajúce najmä z japonských webov. V tejto chvíli nie je jasné ani to, či Lexus príde s predĺženou verziou RX L. Všetko sa to dozvieme najneskôr 1. júla, kedy Lexus oficiálne predstaví novú generáciu svojho luxusného SUV.

Tagy

Pokračovať v čítaní