Autosuv.sk

Novinky SUV

Maserati Levante príde s elektrickým pohonom

Elektrické Levante Trofeo by malo prísť aj s vrcholnou trojmotorovou verziou.
Maserati Levante príde s elektrickým pohonom

Jedným z ďalších elektromobilov značky Maserati bude model Grecale, ktorý sme mohli spoznať v marci 2022 zatiaľ len so spaľovacím štvorvalcovým resp. šesťvalcovým motorom. V pláne je aj čisto elektrická verzia s názvom Grecale Folgore a spoznáme ju niekedy v roku 2025.

Ďalším modelom v rade na ceste k elektrifikácii je Levante. V súčasnosti je v ponuke výlučne so spaľovacími motormi V6 a V8 a tiež mild hybridným štvorvalcom. Levante bolo predstavené v roku 2016 a pomaly sa blíži ku koncu svojho životného cyklu a žiadne veľké vylepšenia ho už nečakajú. Očakávať ich môžeme až s príchodom novej generácie.

Dôležitosť príchodu nového elektrického Levante potvrdil pre portál Autocar šéf značky, Davide Grasso. Maserati sa pritom bude spoliehať na spoločný vývoj v rámci koncernu Stellantis.

"Pracujeme na plný plyn a je to niečo, čo ma vzrušuje, pretože skutočne vidíme príležitosť, ktorú máme ako súčasť veľmi veľkej skupiny, pre ktorú sú inovácie jednou z prvých priorít. Takže som veľmi nadšený zo spôsobu, akým sa tento program začína formovať," povedal Grasso.

Elektrické Levante Folgore zrejme dostane už novú generáciu batérií s vyššou energetickou hustotou, a teda s vyšším dojazdom. Technické parametre sú zatiaľ neznáme, ale pravdepodobný je príchod niekoľkých verzií na čele s vrcholným trojmotorovým modelom. Maximálny výkon by v tomto prípade mohol dosahovať úroveň okolo 550 kW, konkurovať by tak mohol Lotusu Eletre.

Tagy

Pokračovať v čítaní