Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda CX-80 mieri do Európy

Novú Mazdu CX-80 s tromi radmi sedadiel spoznáme už tento rok. Potvrdil to šéf značky v Európe Martijn ten Brink.
Mazda CX-80 mieri do Európy Ilustračné foto - Mazda CX-60

Po "americkej" Mazde CX-90 spoznáme tento rok aj "európsky" model CX-80. Mazda si pre Ameriku a Európu pripravila spolu štvoricu crossoverov, dva pre USA a dva pre nás. Zvolila pritom podobný postup. V oboch prípadoch ide o dvojičky líšiace sa veľkosťou a počtom sedadiel. Američania poznajú väčší crossover CX-90 s tromi radmi sedadiel, ktorý neskôr doplní menší dvojradový crossover CX-70.

V Európe naopak poznáme menšieho súrodenca CX-60 a očakávame príchod modelu CX-80. Debut crossoveru CX-80 v tomto roku pre Automotive News Europe potvrdil šéf Mazdy Europe, Martijn ten Brink. "Áno, uvidíme ho do konca roka," povedal o príchode Mazdy CX-80 ten Brink.

Väčší súrodenec dostane rovnakú techniku a líšiť sa môže akurát v niektorých parametroch. Rovnako sa spoľahne na novú generáciu šesťvalcových motorov - benzínový motor 3,0 l e-Skyactiv X a naftový 3,3 l Skyactiv-D.

Okrem toho využije aj výkonnú plug in hybridnú jednotku, ktorá v Mazde CX-60 produkuje výkon 241 kW. Srdcom pohonu je v tomto prípade atmosférický štvorvalec s objemom 2,5 l, ktorému pomáha jeden elektromotor s výkonom 129 kW.

Mazda popri ofenzíve nových modelov zas iné vozidlá škrtá zo svojej ponuky. Martijn ten Brink v rozhovore potvrdil, že menší crossover CX-3 v Európe končí. K dispozícii je už len limitovaný počet skladových zásob. 

Tagy

Pokračovať v čítaní