Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Mitsubishi ASX je prezlečený Captur

ASX sa od Capturu odlíši len prednou maskou a logom.
Nové Mitsubishi ASX je prezlečený Captur

Po dlhých rokoch čakania prichádza druhá generácia úspešného crossoveru ASX. Mitsubishi ASX prvej generácie sa predávalo od roku 2010 a bez obmeny generácií, ale s niekoľkými modernizáciami poriadne zostarlo a napokon sa vytratilo z ponuky.

Druhá generácia Mitsubishi ASX už nie je japonská, ale v súlade s očakávaním francúzska. Ide o prezlečený Renault Captur, a aj slovo prezlečený je príliš silné. Okrem loga troch diamantov odlíši novinku od Capturu len predná maska "Dynamic Shield".

Všetky motorizácie už poznáme dlhšie a ponuka sa zhoduje s Renaultom Captur. Základným motorom je benzínový trojvalec s výkonom 67 kW, ktorý spolupracuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

K dispozícii bude aj štvorvalec 1,3 l s výkonom 103 kW, resp. 116 kW v prípade verzie so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. V ponuke nechýbajú ani elektrifikované motorizácie. Ich základom je benzínový motor s objemom 1,6 l. Hybrid ponúkne výkon 105 kW, plug in hybrid 117 kW. Elektrický dojazd plug in hybridu je vďaka batérii s kapacitou 10,5 kWh 47 km.

Rovnaká "fracnúzska cesta" čaká aj Mitsubishi Colt, ktoré bude dvojičkou Renaultu Clio.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní