Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi Outlander sa vracia do Európy

Predávať sa u nás bude plug in hybridná verzia. Na jej príchod si počkáme do budúceho roka.
Mitsubishi Outlander sa vracia do Európy


Mitsubishi po turbulentnom období, keď hrozil jeho odchod z Európy, opäť posilňuje svoje portfólio na starom kontinente. Ako prvá prišla na trh nová generácia modelu ASX, ktorá však s pôvodným modelom nemá nič spoločné a v skutočnosti je to len prezlečený Renault Captur.

Rovnaký osud čaká aj Mitsubishi Colt. Spoznáme ho na jeseň tohto roka a bude vernou kópiou Renaultu Clio. Príchod nového Outlanderu má už iný príbeh. V tomto prípade ide o naozaj japonské auto, ktoré sa predáva na domácom trhu, a aj v USA s rôznymi motorizáciami.

Outlander bol predstavený v roku 2021 a teraz sa do Európy dostane aspoň plug in hybridná verzia. Mitsubishi zatiaľ potvrdilo len príchod vozidla, ale o technických detailoch mlčí. Zásadný rozdiel od plug in hybridu predávaného v Japonsku neočakávame.

V takom prípade dostane Outlander spaľovací motor 2,4 MIVEC a k tomu dvojicu elektromotorov - jeden vpredu, druhý vzadu. Spaľovací motor slúži hlavne ako generátor elektrickej energie a len pri vysokých rýchlostiach poháňa aj priamo kolesá. Batériu s kapacitou 20 kWh možno nabíjať aj zo zásuvky a Outlander vďaka nej prejde na jedno nabitie takmer 90 km.

V každom prípade na príchod "európskeho" Outlanderu si počkáme do roku 2024, keď Mitsubishi predstaví svoju "novú" vlajkovú loď.

Tagy

Pokračovať v čítaní