Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi ukázalo nový Outlander. Ponúkne 7-miest

Japonská automobilka ukázala špecifikáciu pre americký trh. Do Európy sa zatiaľ nechystá.
Mitsubishi ukázalo nový Outlander. Ponúkne 7-miest

Mitsubishi prichádza s novou generáciou modelu Outlander po deviatich rokoch od predstavenia predchodcu. V prípade nového Outlanderu stavilo Mitsubishi na praktický interiér a 7-miestne prevedenie. Sedadlá v druhom rade sú posuvné a delené v pomere 40:20:40. Stredné sedadlo je zámerne užšie, po jeho sklopení vznikne nielen pohodlnejši priestor pre dvoch pasažierov v druhom rade, ale aj miesto na prevoz dlhších predmetov napríklad lyží.

Interiér prešiel výraznou modernizáciou. Prejavuje sa to použitím 12,3-palcového digitálneho prístrojového panela, aj použitím nového ovládača automatickej prevodovky. Súčasťou štandardnej výbavy je 8-palcový dotykový displej, za príplatok ponúkne Mitsubishi aj väčší 9-palcový displej.

Vychádza z konceptu Engelberg

Dizajnéri pri návrhu exteriéru brali inšpiráciu v koncepte Engelberg. V porovnaní s ním je nový Outlander trochu konzervatívnejší, zachoval si však netradičné delené predné svetlomety. Spoločné črty vidno aj pri pohľade zboku. Veľmi podobná je silueta karosérie, aj výrazné prelisy na dverách. Zadná časť je v porovnaní s predkom konzervatívnejšia. Tvar je ovplyvnený najmä potrebou priestoru pre pasažierov v treťom rade.

O pohon Outlanderu sa postará benzínový štvorvalec s objemom 2,5 l s výkonom 135 kW. Na všetky štyri kolesá posiela krútiaci moment maximálne 245 Nm prostredníctvom CVT prevodovky. Outlander sa spoľahne na pohon Super All-Wheel Control, ktorý rozdeľuje krútiaci moment prostredníctvom spojky medzi prednú a zadnú nápravu. V prípade preklzu niektorého z kolies ho systém automaticky pribrzdí. Vozidlo môže takto individuálne pribrzdiť v zákrutách ktorékoľvek koleso, vďaka čomu dokáže lepšie smerovať vozidlo do zákruty.

Do Európy zatiaľ nepríde

Motorizácia aj špecifikácia Outlanderu na fotkách je určená pre severoamerický trh, na ktorý sa novinka dostane v apríli. Postupne sa Outlander dostane aj na ďalšie trhy, predaj v Európe zatiaľ nie je potvrdený. Aliancii Renault-Nissan-Mitsubishi by sa však mohol v Európe oplatiť predaj plug in hybridnej verzie. Technológia na to je k dispozícii a je to cesta ako znížiť priemerné emisie.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní