Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot predstaví elektrický crossover e-3008 s dojazdom 700 km

Nový model spoznáme už o pár dní, okrem nového pohonu sa v ňom objaví nová generácia interiéru.
Peugeot predstaví elektrický crossover e-3008 s dojazdom 700 km

O príchode nového elektrického Peugeotu e-3008 vieme minimálne od februára. Vieme, že príde s novým dizajnom, čo potvrdzuje aj fotografia maskovaného modelu. Peugeot kládol dôraz hlavne na aerodynamický tvar, aj preto sme očakávali vozidlo s klesajúcou strechou.

Neskôr sme spoznali aj interiér, ktorý nadväzuje na súčasný i-Cockpit. Nová generácia palubnej dosky s veľkým zakriveným displejom sa stane postupne štandardom pre všetky modely Peugeot, premiéru bude mať práve v modeli e-3008. Má minimum fyzických tlačidiel, okrem dotykového displeja ich nahradila aj dotykový plocha nad stredovým tunelom. Ovládač prevodovky je zabudovaný do palubnej dosky hneď vedľa dotykovej plochy.

Dojazd vozidla bude 700 km , toto číslo bude platiť pre verziu s najdlhším dojazdom. Okrem jednomotorových modelov sú v pláne aj dvojmotorové s pohonom všetkých kolies. Kapacitu batérie ani výkon zatiaľ nepoznáme. Platforma STLA Medium, na ktorej bude nový Peugeot e-3008 postavený, umožňuje využiť batérie s kapacitou od 87 do 104 kWh. Viac sa dozvieme už 12. septembra, keď oficiálne spoznáme nový francúzsky elektromobil.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní