Autosuv.sk

Novinky SUV

SsangYong ukázal nový elektromobil Torres EVX

Nový KG Torres EVX sa dostane aj do Európy.
SsangYong ukázal nový elektromobil Torres EVX

S názvom SsangYong sa stretávame dlhé desaťročia, na novom elektrickom modeli Torres EVX ho však nenájdeme. SsangYong totiž už ďalej nebude SsangYong, ale KG Mobility. V roku 2022 zachránil kórejskú značku rovnako kórejský KG Group.

Samotná zmena majiteľa nebola hlavným dôvodom na zahodenie 35-ročnej histórie názvu SsangYong za hlavu. "Názov – SsangYong Motor – má fanúšikovskú komunitu s dobrými spomienkami, ale má aj bolestivý imidž," vysvetlil začiatkom roka dôvod zmeny názvu Kwak Jea-sun, šéf značky.

Takže zo SsangYong Torres EVX sa pravdepodobne stane KG Torres EVX. Nový elektrický model je postavený na rovnakej platforme ako model Torres so spaľovacím motorom, ktorý poznáme už od roku 2022. Nová elektrická verzia sa na rozdiel od pôvodného Torresu dostane aj do Európy.

Ako nám ukazuje prvá fotografia a krátke video, dizajn vozidla bol ovplyvnený prítomnosťou elektrického pohonu. Predná maska je prekrytá, zmenené sú svetlomety s prerušovanými dennými svetlami cez celú šírku prednej časti.

Oficiálne informácie zatiaľ nie sú k dispozícii, keďže vozidlo bude predstavené koncom marca 2023. Jednou z alternatív je, že si Torres požičia pohon z modelu Korando e-Motion. Ten sa spolieha na elektromotor s výkonom 140 kW, poháňajúci prednú nápravu. Batéria s kapacitou 61,5 kWh mu umožňuje prejsť na jedno nabitie okolo 300 km.

Tagy

Pokračovať v čítaní