Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru ukázalo nové SUV Solterra v športovom STI kabáte

Športový koncept Subaru Solterra STI predstavili Japonci na autosalóne v Tokiu.
Subaru ukázalo nové SUV Solterra v športovom STI kabáte

Elektrický koncept Subaru Solterra STI je príkladom toho, ako málo stačí pozmeniť dizajn, aby vozidlo dostalo športovejší vzhľad. Koncept sme študovali odpredu, zboku aj zozadu a na fotografiách sme našli minimum rozdielov v porovnaní so základným modelom Solterra.

Ešte aj disky kolies sú rovnaké ako v štandardnom modeli. Odlišuje ich len lesklé čierne lakovanie s červeným (ružovým?) kontrastným prvkom. Aspoň pneumatiky Dunlop Sport Maxx dávajú tušiť športový potenciál auta.

Vpredu môžeme vidieť rovnakú prekrytú masku, rovnaké svetlá a rovnaké plasty po stranách plynule prechádzajúce do blatníkov. Jediným rozdielom je červený splitter v spodnej časti a červené prvky si treba všímať po stranách vozidla aj vzadu. Poslednou odlišnosťou je veľký spojler nad zadným oknom s nápisom STI.

Subaru neposkytlo žiadne informácie o pohone vozidla. Očakávať môžeme dvojmotorové riešenie s pohonom všetkých kolies. Špekulovať môžeme o výkone 230 kW rovnako ako v prípade Lexusu RZ 450e, s ktorým Solterra zdieľa rovnaký technický základ.

Toyota, Subaru a Lexus by si tak medzi sebou rozdelili nielen základný model (Toyota bZ4X a Subaru Solterra), ale aj luxusnejší (Lexus RZ 450e) a športovejší (Subaru Solttera STI). Príchod sériového nástupcu zatiaľ Subaru nepotvrdilo, ale nič mu v tom nebráni, keďže požadovaná technika je vyvinutá a k dispozícii.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní