Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota Yaris Cross už schádza z výrobných liniek

Nový crossover vyrábajú Japonci vo francúzskom závode Valenciennes.
Toyota Yaris Cross už schádza z výrobných liniek

Toyota spustila výrobu svojho nového crossoveru Yaris Cross. Model, vyvinutý a navrhnutý pre európsky trh, sa vyrába vo francúzskom závode v meste Valenciennes. Pred spustením výroby investovala Toyota 400 miliónov eur do výrobného závodu, aby bola schopná na jednej linke vyrábať dva modely. Okrem Yarisu Cross na rovnakom mieste vyrába Toyotu Yaris.

Japonci si od nového crossoveru veľa sľubujú a očakávajú, že bude kľúčovým modelom pri snahe dosiahnuť zvýšenie predajov na 1,5 milióna vozidiel ročne do roku 2025. Yaris Cross bude unikátnym modelom v Európe. Do tejto pozície ho stavia kombinácia hybridnej jednotky a pohonu všetkých kolies, čím v rámci svojej triedy vynikne nad konkurenciou.

O pohon sa postará hybridná jednotka, ktorej základ tvorí benzínový trojvalec s objemom 1,5 l. Celkový výkon 85 kW určite neohúri, ale pre menšie vozidlo bude postačujúci. Pohonná jednotka je odvodená od väčších hybridných jednotiek, ktoré poznáme z modelov C-HR, RAV4 a Camry. Toyota sa chváli vysokou tepelnou účinnosťou motora na úrovni 40 %, čím prekonáva aj porovnateľné naftové motory.

Toyota už medzičasom prezradila aj slovenské ceny nového modelu. Cena kompaktného crossoveru štartuje na úrovni 16 490 eur, cena hybridnej verzie na úrovni 19 490 eur. Viac sa docítate v našom štaršom článku - KLIKNITE SEM!

Tagy

Pokračovať v čítaní