Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ukázal interiér Amaroku, spoločné znaky s Rangerom nezaprie

Dizajnéri sa snažili Amarok odlíšiť materiálmi, volantom a ďalšími detailami. Displeje aj celkový tvar palubnej dosky však bude takmer rovnaké.
Volkswagen ukázal interiér Amaroku, spoločné znaky s Rangerom nezaprie

Pred pár dňami zverejnil Volkswagen fotografiu zadnej časti novej generácie svojho pick-upu s veľkým nápisom Amarok. Zdôraznil pritom nosnosť vozidla až 1,2 t a maximálnu ťažnú kapacitu 3,5 t. Na niektorých verziách sa nápis Amarok objaví aj v prednej časti.

Dnes nemecký výrobca ukázal aj časť interiéru s dôrazom na veľký 12-palcový displej nad stredovým tunelom. V základnej verzii bude ponúkať menší 10-palcový displej. Centrálny displej je rovnaký ako v prípade súrodeneckého modelu Ford Ranger.

Volkswagen sa snažil odlíšiť výduchmi klimatizácie aj inými tlačidlami pod displejom. Rozdielna je grafika a v súlade s očakávaním aj multifunkčný volant s rozdielnymi tlačidlami.

Rovnaký tvar pravdepodobne dostane digitálny prístrojový panel pred vodičom a opäť sa odlíši len grafikou. S príchodom novej generácie dostane Amarok až 30 asistenčných systémov z toho 20 nových. Nastavovať ich bude možno prostredníctvom dotykového displeja. Jedno z fyzických tlačidiel pod displejom by malo byť klávesovou skratkou práve k asistenčným systémom.

V tejto chvíli už vieme, že Amarok dostane naftový motor V6. Volkswagen to nemal dôvod tajiť, keďže preberie celú techniku z Fordu Ranger. Oficiálne všetko potvrdí po predstavení modelu v lete 2022. Na cesty sa novinka dostane do konca roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní