Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai Ioniq 6 vynikne aerodynamikou a prekoná v dojazde Ioniq 5

Technické údaje ešte oficiálne nie sú zverejnené, ale špecifikácia už koluje na webe. Ioniq 6 podľa nej poskytne dojazd 515 km aj vďaka dobrej aerodynamike.
Hyundai Ioniq 6 vynikne aerodynamikou a prekoná v dojazde Ioniq 5

V najbližších dňoch predstaví Hyundai viaceré ukážky svojho nového modelu Ioniq 6 a definitívne ho spoznáme koncom júna. Na prvej kresbe ukazuje jeho aerodynamický tvar. Nový elektromobil je inšpirovaný konceptom elektrického vozidla Prophecy. Hyundai ho prezentuje ako elektrifikovaný streamliner s čistými jednoduchými líniami a čistou aerodynamickou formou.

Rovnako ako crossover Ioniq 5, aj novinka bude postavená na platforme E-GMP. Viac oficiálnych informácií o technike nového Ioniqu 6 nemáme. K špecifikáciám sa však dostal web The Korean Car Blog a na základe toho vieme, že Ioniq 6 bude výkonnejší a zároveň poskytne dlhší dojazd v porovnaní s Ioniqom 5.

Čiastočne bude za to zodpovedná batéria s kapacitou 77,4 kWh, viac však dojazdu zrejme pomôže aerodynamika. Ioniq 6 prejde na jedno nabitie 515 km a toto číslo môže byť ešte vyššie. Nie je totiž známe, či ide o dojazd meraný kórejským meracím cyklom alebo európskym. Európsky papierový dojazd by tak mohol byť až 550 km. V realite je nakoniec rozdiel medzi kórejským a európskym číslom irelevantný, ale dáva zmysel pri porovnávaní s ostatnými vozidlami v Európe.

Nový elektromobil poskytne výkon 230 kW, čo je o chlp viac v porovnaní so silnejšou verziou Ioniqu 5. Na oficiálne potvrdenie vyššie uvedených údajov si musíme ešte niekoľko dní počkať.

Tagy

Pokračovať v čítaní