Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai plánuje malý elektromobil s cenovkou 20 000 eur

Cieľová cena v odvetví pre malý mestský elektromobil je 20 000 eur a svoje plány v tomto segmente má aj Hyundai, len si ešte musíme počkať.
Hyundai plánuje malý elektromobil s cenovkou 20 000 eur Ilustračné foto

Kórejský výrobca postupne rozširuje svoje portfólio elektromobilov. Poznáme ich pod označením Ioniq a okrem crossoveru Ioniq 5 sme už mohli spoznať aj aerodynamicky tvarovaný Ioniq 6.

V roku 2024 zas spoznáme Ioniq 7, veľké SUV s tromi radmi sedadiel. Predstavu o jeho tvare nám dáva koncept s názvom Seven. Týmto sa to nekončí a Hyundai do roku 2030 plánuje v Európe uviesť na trh ešte aspoň 11 elektromobilov, prezradil pre Automotive News Europe marketingový šéf Hyundai Motor Europe, Andreas-Christoph Hofmann.

Prvé elektrické modely Ioniq sa radia medzi rozmernejšie a drahšie modely, na rad však príde aj malý dostupný elektromobil. Volkswagen, Škoda a Cupra už plánujú okolo roku 2025 predstaviť malé mestské elektromobily s cenovkou približne od 20 000 eur a sem bude mieriť aj Hyundai.

"Každý v tomto odvetví vie, že cieľom tohto typu vozidla je (cena) 20 000 eur," povedal Hofmann na kongrese v Prahe pre Automotive News Europe. Mínusom malých áut je pre automobilky nízka ziskovosť a podľa Hofmanna aj technické problémy spojené s ich elektrifikáciou. Malý mestský elektromobil tak príde na rad zrejme až v druhej polovici dekády po uvedení väčších a ziskovejších modelov.

Tagy

Pokračovať v čítaní