Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai si aj ďalej ponechá tradičné tlačidlá

Koniec klasických tlačidiel Hyundai pripúšťa až s príchodom autonómnych vozidiel 4. stupňa.
Hyundai si aj ďalej ponechá tradičné tlačidlá

Už dlhšie pozorujeme vo svete áut trend postupného nahrádzania klasických tlačidiel dotykovými plochami a obrazovkami. Nie vždy sa to stretáva s nadšením motoristov a príkladom je Volkswagen, ktorý vrátil na volant klasické tlačidlá namiesto "moderných" dotykových plôch.

Konzervatívnejší v tomto smere ostáva Hyundai. Nový model Kona síce dostal dve veľké obrazovky, ale pod nimi zostalo dosť miesta pre väčší počet tlačidiel pre klimatizáciu a ďalšie najčastejšie využívané prvky.

"Keď šoférujete, je ťažké to ovládať (dotykovú obrazovku), preto keď je to pevné tlačidlo, je ľahké ho cítiť," vysvetlil pre portál Cars Guide Sang Yup Lee, šéf Hyundai Design. Hyundai si podľa šéfdizajnéra udrží tlačidlá čo najdlhšie kvôli bezpečnosti. Ich koniec môže nastať až s príchodom autonómnych áut.

Hovoríme o autách, ktoré už nevyžadujú zásah vodiča, teda minimálne o autonómnych vozidlách 4. stupňa. Potom už nebude vadiť, keď posádka bude hľadať vo viacúrovňovom menu rôzne funkcie.

"Budeme mať naďalej (fyzické tlačidlá). Pokiaľ ide o autonómne riadenie úrovne 4, potom budeme mať softvérové ​​tlačidlo pre všetko, ale dovtedy, ako som povedal, pokiaľ ide o riadenie, je najbezpečnejšie mať oči na ceste a ruky na volante," dodal Lee.

Tagy

Pokračovať v čítaní