Autosuv.sk

Ostatné

Kia Rio: Ďalšie malé auto v Európe končí

Pokles predajov a preferencia crossoverov znamená koniec pre Rio. Rozhodnutie o konci určite ovplyvnilo aj zavádzanie emisnej normy Euro 7.
Kia Rio: Ďalšie malé auto v Európe končí

Nad malými autami sa s príchodom emisnej normy Euro 7 zmráka. Dnes už vieme, že Ford končí s výrobou Fiesty a ohrozený je aj Volkswagen Polo. Ďalším na rade je Kia Rio.

Dôvodom konca je v tomto prípade aj väčšie zameranie motoristov na crossovery. Rio nedostane priameho nástupcu, ale na trhu ostane model Stonic, ktorý je jeho súrodencom. Kia v súčasnosti už len dopredáva skladové zásoby modelu Rio.

"Okrem vývoja Ria zostáva Kia plne oddaná segmentom malých áut A a B," uviedla kórejská automobilka vo svojom vyhlásení pre portál Autocar. Okrem Stonicu bude v kategórii malých áut predávať Kia ďalej aj menšie Picanto.

V najbližších mesiacoch a rokoch očakávame koniec viacerých malých áut rôznych značiek. Automobilky ich postupne nahradia elektromobilmi. Problémom bude najmä cena. V súčasnosti malé elektrické autá cenou nedokážu konkurovať autám so spaľovacím motorom. S príchodom normy Euro 7 sa však výrazne predražia aj tie.

Tagy

Pokračovať v čítaní