Autosuv.sk

Ostatné

Lada plánuje nové modely a navýšenie kapacít

Nové modely spozná správna rada už tento mesiac a vďaka nim má ročná produkcia stúpnuť na 500 000 áut.
Lada plánuje nové modely a navýšenie kapacít

Ruský výrobca AvtoVaz má za sebou náročné obdobie. Po odstávkach výroby, odchode Renaultu zachraňuje výrobu svojich modelov, ako vie. Vyrába autá bez airbagov, ESP a ďalších bežných prvkov. Od 8. júna začala z jeho liniek opätovne schádzať Lada Granta, aj keď v zjednodušenej verzii.

V auguste potom vzrástol objem výroby o 75 % v porovnaní s júlom. V pláne sú navyše aj nové modely, čo v stredu potvrdil výkonný riaditeľ Maxim Sokolov. Nové vozidlá majú byť prezentované správnej rade tento mesiac. Pomocou nových modelov chce AvtoVaz zvýšiť ročnú produkciu na 500 000 áut.

"Po tom, čo v máji odišli predchádzajúci akcionári spoločnosti Renault, bola spoločnosť nečinná viac ako dva mesiace... podarilo sa nám však nastaviť nové výrobné reťazce a logistiku a zabezpečiť dodávky komponentov pre výrobu základných modelov," povedal Sokolov na podujatí Východné ekonomické fórum.

Pred odchodom Renaultu mali vznikať nové Lady na spoločnej platforme s Daciou. Tomu je zrejme koniec a AvtoVaz musí prísť s vlastným riešením. Jedným z nich je napríklad kopírovanie starších modelov Dacia a následne ich prispôsobiť tak, aby ich bol AvtoVaz schopný vyrábať.

Z nových modelov sme už mohli vidieť fotografiu Lady e-Largus. Nový model sa má spoliehať na platformu B0, ktorá sa začala používať od roku 2004. Spoliehala sa na ňu napríklad Dacia Logan MCV, ktorej dizajn AvtoVaz skopíroval.

Zdroj: Automotive News Europe

Tagy

Pokračovať v čítaní