Autosuv.sk

Ostatné

Mustang Mach-E už v predajoch predbehol starnúce Mondeo

Ford už čoskoro ukončí výrobu Mondea. Starnutie a záujem o SUV stláča jeho predaje nadol.
Mustang Mach-E už v predajoch predbehol starnúce Mondeo

Pomalý koniec známeho mena sa nezadržateľne blíži. Ford oznámil ukončenie výroby modelu Mondeo po 29 rokoch už koncom marca. Výroba ešte pokračuje a definitívny koniec nastane podľa plánu v marci 2022. Za nízkymi predajmi môžeme vidieť starnutie súčasnej generácie, ktorá prišla na trh v roku 2014. Problém sa však zrejme skrýva vo väčšom záujme o SUV modely a to je presne dôvod konca pre Mondeo.

Mustang Mach-E

Za prvých deväť mesiacov tohto roku predal Ford len 10 427 kusov Mondea vo všetkých karosárskych verziách - sedan, liftback a kombi. Za ten čas sa predalo napríklad 15 602 kusov modelu Mustang Mach-E. Predaje elektrického crossoveru sa pritom rozbehli až v treťom štvrťroku, kedy sa na cesty dostalo 10 161 elektromobilov Mustang Mach-E. To je približne trojnásobok v porovnaní s Mondeom. Pri porovnaní prvých 9 mesiacov rokov 2020 a 2021 padol predaj Mondea o tretinu.

Nepriamym nástupcom Mondea bude nový crossover. Veľa o ňom nevieme, ale dizajnom by sa mal podobať na Ford Evos, ktorý je určený pre čínsky trh. S názvom Mondeo sa však môžeme pre túto chvíľu rozlúčiť.

Tagy

Pokračovať v čítaní