Autosuv.sk

Ostatné

Renault ukázal elektrický koncept Megane. Na tradičný Megane sa nepodobá

Koncept Megane eVision dostal vlastný dizajn. Renault sa chváli najtenšou batériou na trhu a veľkým priestorom v kabíne. Sériový nástupca príde už budúci rok.
Renault ukázal elektrický koncept Megane. Na tradičný Megane sa nepodobá

Renault sa zaväzuje dosiahnuť v Európe do roku 2050 uhlíkovú neutralitu. Do roku 2030 si kladie záväzok zredukovať svoje uhlíkové emisie o 50 % v porovnaní s rokom 2010. Pomôcť si chce elektrickými a elektrifikovanými modelmi. Už v roku 2022 budú mať všetky nové modely elektrickú alebo elektrifikovanú verziu na trhu. V súlade so snahou splniť tieto ciele predstavila francúzska automobilka hneď dva elektrické modely. Prvým je koncept Megane eVision a druhým sériová Dacia Spring.

Aj keď si elektrický Renault požičal známe meno, vzhľadom sa na svojho menovca nepodobá a prichádza s vlastným dizajnom. Postavený je na elektrickej platforme CMF-EV, rovnako ako väčšie SUV Nissan Ariya. Sériový nástupca by mal dostať takmer identický vzhľad. Na koncept sa podobá až na 95 %. 

Renault

Elektrické vozidlo vyniká podľa Renaultu najmä batériou, ktorá je vraj najtenšia na trhu (11 cm). Zabudovaná je do podlahy a vďaka menším rozmerom mohol dostať elektrický Megane športovejší a hlavne aerodynamickejší tvar, čo pomáha znížiť spotrebu a predĺžiť dojazd. Druhým benefitom má byť veľký vnútorný priestor. V koncepte je použitá batéria s kapacitou 60 kWh, ktorá umožňuje dojazd 450 km. Auto však má potenciál do budúcnosti aj pre väčší dojazd.

Elektromotor s výkonom 160 kW poháňa kolesá prednej nápravy. Na 100 km/h zrýchli v priebehu 8 sekúnd. Sériový nástupca Meganu eVision bude predstavený už v budúcom roku, kedy sa spustí aj výroba a predaj. Článok s informáciami o elektrickej Dacii Spring nájdete TU!

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní