Autosuv.sk

Ostatné

Škoda pripravuje lacnejší elektromobil. Na spaľovacie motory nezanevrie

Nová generácia Škody Fabie príde aj ako kombi. Vo vývoji je v porovnaní s Enyaqom iV aj menší a dostupnejší elektromobil.
Škoda pripravuje lacnejší elektromobil. Na spaľovacie motory nezanevrie

Škoda dnes mala výročnú tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnila výsledky za minulý rok. Obdobie poznačené pandémiou zvládla dobre a dosiahla pozitívny prevádzkový výsledok. Nás viac zaujímalo, čo prinesie najbližšia budúcnosť. Škoda ostane v rámci koncernu automobilkou, ktorá bude prinášať lacnejšie modely. Aj preto má v rámci koncernu zodpovednosť za trhy v Rusku, v severnej Afrike, a aj za Indiu, kde pred pár dňami predstavila nový model Kushaq.

"Pridávame dostupné základné varianty ku každému existujúcemu modelu. Tieto boli zlacnené do posledného centu, a preto oslovia väčšiu cieľovú skupinu," vysvetlil šéf Škody, Thomas Schäfer. Škoda sa pritom úmyselne drží modelov ako Škoda Fabia Combi.

V priebehu tlačovej konferencie Schäfer potvrdil aj príchod kombi variantu novej generácie Fabie. Tento model zostane minimálne na začiatku bez elektrifikovaných pohonov. Spaľovacie motory zostávajú pre Škodu naďalej dôležité. Dôvodom je zameranie aj na trhy, kde sa taký rýchly nástup elektrifikácie neočakáva.

V Európe však Škoda s príchodom elektromobilov musí počítať. Po Enyaqu iV príde s ďalším elektromobilom. Schäfer ho v tejto fáze vývoja odmietol bližšie špecifikovať, ale potvrdil, že pôjde o lacnejší a menší elektromobil ako Enyaq iV. Vzhľadom na momentálnu ponuku elektromobilov v rámci koncernu sa ako pravdepodobný ukazuje model veľkostne porovnateľný s Volkswagenom ID. 3

Zdroj: Škoda a Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní