Autosuv.sk

Ostatné

SsangYong prechádza reštrukturalizáciou. Zachrániť ho má kórejský start up

Start up Edison Motors podľa ázíjských médií kúpi SsangYong len za 204 milónov eur.
SsangYong prechádza reštrukturalizáciou. Zachrániť ho má kórejský start up

Keď sa spomenie značka SsangYong, tak nám ako prvé napadnú modely Rexton, či Korando, ktoré sa predávajú aj na Slovensku. Zabodovať na našom trhu chcú hlavne pomerom ceny a výkonu. Situácia však pre kórejskú značku nie je veľmi ružová. V roku 2011 ju pred bankrotom zachránila indická automobilka Mahindra & Mahindra. Indom sa však investícia zjavne neoplatila a od júna 2020 sa snažia predať 75 % akcií SsangYongu.

Následne v decembri požiadal SsangYong o bankrot a veriteľom dlhoval 315 miliard wonov (asi 230 miliónov eur). Vo svete automobilového priemyslu nejde rozhodne o veľké peniaze. Svedčí o tom aj fakt, že automobilku podľa všetkého nakoniec kúpi start-up Edison Motors za v prepočte 204 miliónov eur. Edison Motors vďaka tomu rozšíri svoje portfólio elektrických autobusov a nákladných vozidiel o osobné autá.

Napriek finančným problémom a priškrteným financiám na vývoj má SsangYong vytýčené plány do budúcnosti. Tie v prvom rade zahŕňali nájdenie nového investora, ale aj príchod nových modelov na trh. Už v tomto mesiaci by mala prísť do Európy elektrická verzia Koranda e-Motion. V budúcom roku sa máme dočkať nového SUV s pracovným názvom J100 a v pláne je už aj drsnejšie SUV do terénu s pracovným názvom X200.

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní