Autosuv.sk

Ostatné

Toyota definitívne zatvára svoj závod v Petrohrade

Výroba je odstavená už od začiatku marca, Toyota ju nedokázala dodnes obnoviť a už ju ani neobnoví. Automobilový priemysel v Rusku tak utrpel ďalšiu ranu.
Toyota definitívne zatvára svoj závod v Petrohrade Toyota - ilustračné foto

Od 4. marca musela Toyota prerušiť výrobné operácie v závode v Petrohrade z dôvodu prerušenia dodávok kľúčových materiálov a dielov. Odvtedy sledovala situáciu a vyhodnocovala budúcu udržateľnosť podnikania v Rusku.

Počas tohto obdobia sme si v plnej miere zachovali svoju pracovnú silu a zabezpečili, že naše zariadenie bude pripravené na opätovné spustenie výroby, ak to okolnosti dovolia, informovala vo svojej správe Toyota. Ani po šiestich mesiacoch však nebola schopná obnoviť bežné činnosti a dnes nevidí žiadne náznaky, že by v budúcnosti mohla znova začať. V Petrohrade vyrábala Toyota modely Camry a RAV4.

Okrem toho japonská automobilka plánuje reštruktualizovať a optimalizovať svoje operácie v Moskve. Cieľom je udržať tam efektívnu organizáciu, ktorá bude pokračovať s podporou maloobchodnej siete pri poskytovaní služieb existujúcim zákazníkom značiek Toyota a Lexus v Rusku.

V závere správy japonský výrobca ďakuje svojim zamestnancom v Rusku. Po ich prepustení im pomôže s novým zamestnaním a poskytne im finančnú pomoc nad rámec zákona.

Ruský automobilový priemysel utrpel odchodom Toyoty z Petrohradu ďalšiu ranu a momentálne dokáže produkovať len zastarané autá. Príkladom sú Lady bez airbagov a ABS, či prototyp budúceho elektrického modelu e-Largus. Motoristi v Rusku sa môžu okrem toho spoliehať ešte na čínske autá.

Tagy

Pokračovať v čítaní