Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia predstaví nový 7-miestny model už v septembri

Dacia výrazne vynovuje svoj vozový park. Koncom minulého roka predstavila novú generáciu modelov Sandero a Logan a následne ich začiatkom tohto roka uviedla na trh. Neskôr prišiel nový elektromobil Spring, nedávno modernizovaný Duster, a tým rumunská značka nekončí. Už začiatkom s
Dacia predstaví nový 7-miestny model už v septembri

Dacia výrazne vynovuje svoj vozový park. Koncom minulého roka predstavila novú generáciu modelov Sandero a Logan a následne ich začiatkom tohto roka uviedla na trh. Neskôr prišiel nový elektromobil Spring, nedávno modernizovaný Duster, a tým rumunská značka nekončí. Už začiatkom septembra predstaví 7-miestny model a následne ho vystaví na autosalóne v Mníchove.

Viac sme sa z oficiálnej správy zatiaľ nedozvedeli, ale my už vieme, že v pláne je nové SUV, ktoré bude vychádzať z konceptu Bigster. Ako už anglický názov naznačuje, pôjde o väčšie SUV a zaradí sa nad Duster. Pôvodne sme očakávali príchod Bigsteru až neskôr v roku 2025. Dovtedy chce však Dacia priniesť tri nové modely a pravdepodobne bude Bigster prvým z nich.

Nový model dostane nové logo a predné svetlomety v tvare písmena Y. O pohon sa postarajú hybridné jednotky aliancie Renault Nissan a nebude chýbať ani LPG verzia. Otázkou je cena. Dacia sľubuje cenovku, ktorá by sa hodila k o triedu menšiemu autu.

Druhou možnosťou je, že na trh príde 7-miestna náhrada za Daciu Lodgy. Modelom zo segmentu MPV sa dnes už veľmi nedarí, a tak aj v tomto prípade pôjde o vozidlo s vonkajšími znakmi crossoveru. Názov nástupcu Dacie Lodgy zatiaľ nepoznáme.

Tagy

Pokračovať v čítaní