Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota ukázala svoj najlacnejší budúci elektromobil

Urban SUV Concept nám ukazuje vzhľad nového elektromobilu, ktorý príde na trh v roku 2024. Pôjde o najmenší a najlacnejší elektromobil v ponuke Toyoty.
Toyota ukázala svoj najlacnejší budúci elektromobil

Japonský výrobca ukázal koncept mestského batériového elektromobilu na každoročnom fóre Kenshiki v Bruseli. V nasledujúcich rokoch plánuje Toyota rozšíriť svoju ponuku o 6 elektromobilov. Najmenší a najlacnejší z nich bude práve sériový nástupca modelu Urban SUV Concept.

Svojimi rozmermi sa novinka zaradí do B-segmentu rovnako ako napríklad Yaris Cross. Konkurovať bude Jeepu Avenger, Hyundai Kona Electric či MG ZS EV. Toyota predpovedá, že o vozidlá tejto veľkosti bude v Európe najväčší záujem.

O samotnej technike neprezradili Japonci veľa. Potvrdený je model s predným pohonom aj s pohonom všetkých kolies. Na výber budú aj dve batérie s rôznou kapacitou. Nový elektromobil bude dlhý 4 300 mm a v rámci svojej konkurencie tak v tomto ohľade prekoná Avenger aj Konu. Ďalšie detaily sa dozvieme v roku 2024, kedy spoznáme sériový model, s ktorého predajom sa počíta v Európe.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní