Autosuv.sk

Ostatné

Škoda plánuje tri menšie a lacnejšie elektromobily od Enyaqu

Škoda má veľké plány a chce sa zaradiť medzi 5 najpredávanejších európskych značiek.
Škoda plánuje tri menšie a lacnejšie elektromobily od Enyaqu

Česká značka prezradila svoje plány na nasledujúce roky. A musíme povedať, že ambície Škode rozhodne nechýbajú. Do roku 2030 sa chce dostať medzi 5 najpredávanejších automobilových značiek z Európy. Vo veľkom chce "zaútočiť" na trhy v Rusku, Indii a v severnej Afrike. Cieľom je stať sa najpredávanejšou európskou značkou na zmienených trhoch. Škoda už na tom pracuje a napríklad v Indii uviedla nedávno nový model Kushaq.

Ambície automobilke nechýbajú ani v oblasti emisií. Do roku 2030 chce znížiť emisie flotily svojich modelov na 50 % v porovnaní s rokom 2020. Pomôcť si chce aj uvedením troch nových elektromobilov. Zatiaľ o nich nie je prakticky nič známe. Šéf Škody, Thomas Schäfer, však prezradil, že všetky budú menšie a lacnejšie v porovnaní s Enyaqom.

Všetky tri by mali byť postavené na platforme MEB a veľkostne budú zrejme kopírovať súčasné modely so spaľovacím motorom Karoq a Kamiq. Škoda si nedávno patentovala názov Elroq, čo by mohlo znamenať príchod elektrickej dvojičky modelu Karoq. Na trh čoskoro príde aj Enyaq Coupé.

Na výrobu elektromobilov sa majú viac prispôsobiť výrobné závody Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí. V súčasnosti Česi doma vyrábajú batérie pre plug in hybridné modely. V budúcom roku by mali pod vlastnú strechu dostať aj výrobu batérií pre elektromobil Enyaq iV.

Zdroj Škoda a Auto Express

Tagy

Pokračovať v čítaní

link