Autosuv.sk

Ostatné

Škoda v roku 2023 prinesie nový Superb, Kodiaq a elektromobil Elroq

Česká automobilka prezradila svoje plány pre rok 2023.
Škoda v roku 2023 prinesie nový Superb, Kodiaq a elektromobil Elroq

Škoda spolu so zverejnením finančných výsledkov a hospodárenia v roku 2022 tradične prezradila aj niečo zo svojich plánov do budúcnosti. V nasledujúcom období prevezme český výrobca strategické riadenie veľkoobjemových značiek koncernu Volkswagen v regióne ASEAN (združenie národov juhovýchodnej Ázie). Dôležitým sa v tomto smere stane najmä Vietnam ako brána do regiónu ASEAN.

Nás viac zaujali informácie o nových modeloch. Modernizácie sa dočká malý crossover Kamiq, hatchback Scala aj elektromobil Enyaq, ktorý bude k dispozícii aj vo výbave Laurin & Klement. V druhej polovici roka plánuje Škoda predstaviť novú generáciu modelu Superb, ktorého výroba sa presúva do Bratislavy, kde bude montovaný po boku technicky podobného Volkswagenu Passat.

Okrem toho spoznáme novú generáciu Škody Kodiaq. Na internete už kolujú fotografie maskovaných prototypov a český výrobca potvrdil, že Kodiaq dostane plug in hybridný pohon. Modernizovanej Octavie sa dočkáme až v budúcom roku 2024.

Škoda má v pláne v nasledujúcich rokoch priniesť ďalšie nové elektromobily. Jedným z nich bude lacný model porovnateľný s konceptom Volkswagen ID. 2all, ale toho sa nedočkáme skôr ako v roku 2025.

Predtým by mal prísť na trh iný elektromobil s názvom Elroq. Podobnosť s názvom Karoq vyvoláva špekulácie, že pôjde o podobne veľký model. Viac sa dozvieme v priebehu apríla.

Tagy

Pokračovať v čítaní