Autosuv.sk

Novinky SUV

Dacia chce držať cenu dole, nepotrebuje 5 hviezdičiek Euro NCAP

"Päťhviezdičkové auto" potrebuje množstvo elektroniky, kamery a radary. Dacia v tomto prípade uprednostňuje cenu.
Dacia chce držať cenu dole, nepotrebuje 5 hviezdičiek Euro NCAP

Asi nie je prekvapením, že záujemcovia o Dacie nechcú minúť veľa peňazí za auto. Vedomá si je toho aj Andreea Guinea, produktová manažérka pre novú Daciu Jogger. Pre portál Autocar vysvetlila, že záujemcovia o modely Dacie ocenia pekný dizajn, ale neradi nadmerne míňajú. Z tohto dôvodu Dacia nepoužije v novej generácii vozidiel viac moderných bezpečnostných prvkov a elektrických komponentov, ako je nutné.

Nízka cena má prednosť

Aj preto prišiel nový Jogger na začiatku len so spaľovacími motormi, v pláne je neskôr aj hybrid, ale už nie plug in hybrid. "Zákazníci nie sú pripravení zaplatiť (za takéto systémy)," vysvetlila Guinea.

Snaha Dacie o nižšiu cenu sa ukazuje aj pri pohľade na asistenčné systémy. Dobrým príkladom je nové Sandero, ktoré bolo aj vďaka cene najpredávanejším autom v Európe v mesiaci júl. Na druhe strane v testoch bezpečnosti Euro NCAP získalo len 2 z 5 hviezdičiek.

Jogger nedostane pohon všetkých kolies

Dacia sa podľa Guinei nenaháňa za hviezdičkami v nárazových testoch Euro NCAP. "Päť hviezdičiek v Euro NCAP vyžaduje množstvo elektroniky, radarov a kamier na aute - veci, ktoré si naši zákazníci nepýtajú a nie sú pripravení ich používať. Päťhviezdičkové autá sú niekedy tak komplikované, že ľudia nevedia, ako využívať ich zariadenia a funkcie, takže sme si istí a štastní s tým, čo máme", vysvetlila Guinea.

Na záver ešte Guinea vysvetlila, že nový Jogger nebude ponúkaný s pohonom všetkých kolies a až do príchodu nového Bigsteru ostane jediným modelom s pohonom všetkých kolies Duster.

Tagy

Pokračovať v čítaní